W dniu 11 listopada br. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości.
W Borowej odbyły się uroczystości gminne. W kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Borowej odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Kolejna część obchodów miała miejsce pod pomnikiem „Poległych podczas bombardowania wioski przez lotnictwo niemieckie w dniach od 6 do 7 sierpnia 1944 r.” oraz „Pamięci Polaków zamordowanych i poległych w walce o wolność podczas drugiej wojny światowej”. Część artystyczna została przygotowana przez dzieci uczęszczających na zajęcia artystyczne do GOK-u w Borowej.

W swoim przemówieniu Wójt Gminy Borowa – Stanisław Mieszkowski przedstawił historyczną drogę Polaków wiodącą do odzyskania niepodległości oraz zaapelował o podjęcie działań, które pozwolą na zachowanie tych wydarzeń w pamięci przez przyszłe pokolenia.

Przedstawiciele władz gminnych, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Borowskiej, Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowej, partii politycznych, szkół oraz Kierownik Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. prof. Klemensa Skóry w Borowej złożyli hołd wszystkim Obrońcom Ojczyzny składając  wiązanki kwiatów w tradycyjnych biało-czerwonych barwach.

W Dniu Edukacji Narodowej, jak co roku, pracownicy oświaty w gminie Borowa obchodzili swoje święto. Ten wyjątkowy dzień był okazją do podziękowania wszystkim pedagogom za trud i zaangażowanie w nauczanie i wychowywanie młodych pokoleń. Z tej okazji dnia 16 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli i pracowników oświaty z przedstawicielami samorządu Gminy Borowa. Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej oraz dzieci z zajęć artystycznych z GOK w Borowej. Miłym akcentem tej uroczystości były życzenia i gratulacje dla wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty jakie zostały złożone na ręce dyrektorów szkół. Ponadto każdy z przybyłych gości otrzymał specjalnie na tą okazję grawerowaną zakładkę do książki. Po części oficjalnej Wójt Gminy Borowa, Sekretarz Gminy Borowa oraz Przewodniczący Rady Gminy Borowa zaprosili zgromadzonych gości na poczęstunek, który był okazją do wspólnych rozmów.

Już po raz jedenasty w naszej gminie odbyły się „Mistrzostwa Pierogowe Powiatu Mieleckiego”. Niedzielne spotkanie było okazją do zakosztowania wielu pierogów o najlepszych smakach rodem z powiatu mieleckiego. Organizatorem imprezy było Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria. Wydarzenie została wsparte przez władze samorządowe Powiatu Mieleckiego. Kulinarna uczta rozpoczęła się o godzinie 15:00 w Domu Strażaka w Górkach w niedzielę, 6 października.
W tym roku swoje stoiska prezentowało 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu. Było wiele atrakcji, przysmaków kuchni polskiej, oraz pierogów, które zostały przygotowane na wiele sposobów. Kolejki były długie, klienci zaś cierpliwi, bo każdy chciał skosztować efektów pracy gospodyń. Jak co roku jury podczas zamkniętej degustacji oceniało zgłoszone do konkursu najlepsze pierogi powiatu mieleckiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: KGW Dąbrówka Osuchowska
II miejsce: KGW Czajkowa
III miejsce KGW Wola Chorzelowska
Za najpiękniejsze stoisko puchar otrzymało KGW Pławo.
Gratulujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich oraz dziękujemy organizatorom za przygotowanie całej uroczystości.

Wszyscy doskonale znamy powiedzenie, że sport to zdrowie, ale czy tylko? Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści. Sport niewątpliwie wpływa na poprawę naszego zdrowia, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Sport to przede wszystkim znakomita zabawa, która sprawia, że jesteśmy pełni wiary we własne możliwości.
W czwartek 26 września o godz. 10.00 odbył się Turniej Piłki Nożnej dla młodzieży szkolnej starszej i młodszej pod nazwą „Puchar Wójta Gminy Borowa”. Mecze zostały rozegrane na stadionie w Borowej. Zwycięzcą turnieju zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej, drugie miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół Społecznych im. T. Kościuszki w Glinach Małych, trzecie miejsce zajęła młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Górkach.
Uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Wójt Gminy Borowa – Stanisław Mieszkowski.

Złota, polska, zachwycająca kolorystyką, ciepłem barw, bogactwem zapachów i zdrową żywnością. Taka jesień zagościła  w Sadkowej Górze prezentując swoje dary w imprezie kulturalnej „Kulinarna Jesień – spiżarnia smaków”.
Głównym założeniem imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Sadkowianki była popularyzacja domowych przetworów, przyrządzonych według starych jak i najnowszych receptur. Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu Borowiacy. Nie zabrakło kulinarnego konkursu, a prawdziwą niespodzianką był pokaz mody z lat 60.
W tym roku motywem przewodnim imprezy był ogórek kiszony.
Bardzo cieszy fakt, iż tego typu imprezy wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród młodych jak i starszych osób.