Przedświąteczne jarmarki to już w Borowej tradycja. Nie inaczej było w tym roku. W dniu 18 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbył się po raz X Powiatowy Jarmark Wielkanocny, którego organizatorem jest Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski, Gminny Ośrodek Kultury w Borowej, którego dyrektorem jest Agnieszka Adamczyk a patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.
W jarmarku uczestniczyły koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia z terenu gminy Borowa, powiatu mieleckiego, gościnnie przedstawiciele z Maśnika oraz indywidualni wystawcy rękodzieła artystycznego. Celem jarmarku była możliwość prezentacji swoich wyrobów, promocja szeroko pojętego rękodzieła, propagowanie oryginalnych form aktywności twórczej oraz okazja, aby zaopatrzyć się tuż przed świętami w ozdoby wielkanocne i poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Jarmark tradycyjnie, jak co roku, pełen był przepięknych, świątecznych dekoracji.
Na scenie podczas Jarmarku Wielkanocnego wystąpili: Figielek, Borowiacy –  grupa dorosła, Borowiacy - grupa młodzieżowa, zespół śpiewaczy, (in) FAMOUS oraz Kapela Ludowa Borowiacy. Wszystkich łączy zamiłowanie do tańca i muzyki a ich siłą jest jego prostota i szczerość. Wszystkie te zespoły rozwijają swoje talenty przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej.
Najsmaczniejszą potrawą związana z naszym regionem, która wygrała podczas konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo – Wielkanocne smaki Powiatu Mieleckiego" okazała się kiełbasa zapiekana w słoiku z małą niespodzianką od królika, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Surowej. Srebrnym laureatem konkursu została wybrana przez komisję "Baba Wielkanocna" wykonana przez KGW Borowa. Następne miejsca ex aequo zajęły potrawy przygotowane przez KGW Łysakówek "Barszcz w chlebie na swojskim zakwasie" oraz "Pasztet w galaretce z żurawiny", wykonanym przez Stowarzyszenie "Frezja" w Woli Pławskiej.

W dniu 16.02.2018 r. w hali sportowej przy Niepublicznym Zespole Szkół w Górkach odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dzieci o „Puchar Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”. W rozgrywkach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Borowa. Mecze rozgrywane były systemem: każdy z każdym, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest 8  marca. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Panie otrzymują życzenia oraz upominki. Z tej okazji w dniu 4 marca 2018 r. świętowaliśmy „Dzień Kobiet” w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej, który zorganizowała dyrektor GOK-u Agnieszka Adamczyk. Na scenie pojawiły się Klaudia Polak, która wykonała piosenkę „To nie ja byłam Ewą”, Milena Dziadzio „Być kobietą” oraz Katarzyna Szewczyk „Małgośka". Uwieńczeniem spotkania było widowisko muzyczno-kabaretowe przygotowane przez Grupę „PASJONATA” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej, którego Dyrektorem jest Józef Durda. W programie było wiele skeczy i piosenek o kuracjuszach sanatoriów, które wyreżyserowała Pani Edyta Pazdan-Skórska.
Wszystkie panie otrzymały od Radnych i Sołtysów symbolicznego kwiatka, panowie również zaserwowali na stoły poczęstunek powodując uśmiech na twarzy każdej kobiety. Wszystkim zebranym gościom umilał czas zespół „Borowiacy”, który wprowadzał miłą i rozśpiewaną atmosferę.

Wójt Gminy Borowa oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Borowej informuje, że eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zostały przeprowadzone w budynku Domu Kultury i Strażaka w Borowej dnia 02 marca 2018 roku o godz. 10:00.

W eliminacjach uczestniczyło 23 osoby – uczniowie szkół i młodzież ponadgimnazjalna z terenu gminy.

Komisja w składzie:
mł.kpt. Bernard Maziarz – KP PSP w Mielcu,
Marek Jędrzejowski – Sekretarz ZG ZOSP RP w Borowej
Zdzisław Moryto – Prezes ZG ZOSP RP w Borowej
Zbigniew Pezda – Komendant Gminny OSP
Augustyn Basztura – V-ce prezes ZG ZOSP RP w Borowej
po dokonaniu oceny prac i ostatecznych rozgrywkach finałowych, na szczebel powiatowy zakwalifikowano po dwie osoby z trzech grup wiekowych.

Osoby starsze są w społeczeństwie niezwykle ważne. To one przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość, a ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel. Jest to naprawdę liczna grupa społeczna, która w dniu 5 lutego 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej uczestniczyła w Gminnym Dniu Seniora. Wszystkich gości przywitał Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Borowa Marian Taran.
Niepowtarzalna atmosfera tej uroczystości to nie tylko zasługa spotkania o charakterze integracyjnym, ale także bogatego programu artystycznego. Dla zgromadzonych gości na scenie wystąpiła Formacja Taneczna „GRACJA” działająca przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w  Mielcu, która wykonała Poloneza z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara i wiązankę towarzyskich tańców standardowych „Radecki” do utworów Johanna Straussa: Marsz Radeckiego i walc z operetki „Baron cygański”. Kolejne tańce do muzyki z opery „Carmen” Bizeta - panowie zatańczyli zwycięski „Marsz torreadora”, panie natomiast habanerę „Miłość to ptak niepokorny”. Formacja zatańczyła również walc angielski z musicalu „Skrzypek na dachu” z muzyką Jerry’ego Bocka.