Otrzymujemy sygnały od mieszkańców gminy, o osobach, które podając się za pracowników Urzędu Gminy chcą przeprowadzić kontrolę pieców w domu.

Informujemy, że Urząd Gminy Borowa nie prowadzi obecnie żadnych kontroli domowych pieców.

Każda kontrola z Urzędu Gminy czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska jest zapowiadana, a osoby kontrolujące zawsze posiadają identyfikatory. Kontrolę można też potwierdzić w konkretnej instytucji.

W związku z tym, uczulamy, aby nie wpuszczać nieznanych osób, podających się za przedstawicieli różnych instytucji do swoich domów.

Jeśli ktoś będzie do Państwa dzwonił lub pukał do Waszych drzwi w celu kontroli, prosimy o niezwłoczne poinformowanie policji, ponieważ może to być próba oszustwa czy też wyłudzenia pieniędzy.