W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już po raz dwunasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. 25 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę 26. Finału WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie byli obecni na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.
A oto oni: Kacper Łaz, Marlena Serafińska, Julia Kalicka, Weronika Stachowicz, Gabriela Pazdro, Patrycja Banaś, Karolina Rucka, Aleksandra Jachym, Sandra Sztuka, Martyna Majocha, Natalia Majewska, Zuzanna Nieć, Dominik Jędrzejowski, Nicole Walska, Anna Cebula, Klaudia Trzpis, Iwona Kieszek, Izabela Ciejka, Alicja Ciepła, Piotr Siembab, Julia Szczucińska, Agata Działowska, Agata Ćwięka, Aleksandra Musz, Magdalena Drożdż.

W tym roku zebraliśmy łącznie:

• 9 198,31 złotych
  • 7,07 euro
  • 0,15 funta

To nasz kolejny rekord w tej szlachetnej Akcji!
Pieniądze te przekazaliśmy na konto WOŚP „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Wolontariusze byli również obecni w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miała miejsce licytacja gadżetów WOŚP, pokazy taneczne i fitness. Atrakcją tego wieczoru był pokaz Boksu Olimpijskiego w wykonaniu zawodników Sekcji Bokserskiej MUKS „Iryda” Mielec. Podczas prezentacji publiczność zapoznała się z historią boksu i zasadami tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Największe wrażenie na publiczności wywarły walki sparingowe młodych pięściarzy. Zawodnicy MUKS „Iryda” przekazali do licytacji na rzecz WOŚP klubową koszulkę, która osiągnęła najwyższą cenę spośród licytowanych przedmiotów.
Zakupione w wyniku licytacji przedmioty oraz wolne datki zebrane w GOK-u w Borowej zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą: 1 037,25 złotych.

Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu w składzie: Ilona Drozdowska-Nieć – Szef Sztabu, Alicja Polak, Edyta Gawżyńska, Michał Opałacz. Sztab składa serdeczne podziękowanie za udział, zaangażowanie i wsparcie 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

• wszystkim ofiarodawcom
  • Dyrektor Pani Kazimierze Smoleń
  • Wicedyrektor Pani Teresie Czerwiec
  • Przewodniczącemu Rady Gminy Borowa Panu Marianowi Taranowi
  • Radnym Gminy Borowa: Andrzejowi Magdziakowi, Sebastianowi Stachowiczowi, Michałowi Opałaczowi, Augustynowi Basztura
  • Dyrektor GOK w Borowej Pani Agnieszce Adamczyk
  • zaproszonym gościom: Sekcji Boksu Olimpijskiego MUKS „Iryda” Mielec, Pani Ewelinie Opiela, Pani Magdalenie Jędraszek-Krupa
  • wolontariuszom oraz wszystkim ludziom o Wielkim Sercu!

Pamiętajcie! W Borowej „Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!”