Dzień Seniora to wyjątkowy dzień, symbol pamięci i wdzięczności  kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Ich doświadczenie, mądrość, umiejętność aktywnego spędzania czasu wolnego oraz poczucie humoru i umiejętność zabawy, mogą być wzorem i przykładem dla młodszych mieszkańców – jak cieszyć się życiem.
W niedzielę, 17 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyło się uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni seniorzy z Gminy Borowa. Spotkanie zorganizowane zostało przez Wójta Gminy Borowa – Stanisława Mieszkowskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej – Agnieszkę Adamczyk. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i życzeń dla seniorów. W dalszej części wystąpiły Panie z Senior Show z Mielca, Zespół Śpiewaczy "Znad Wisły" i Kapela Ludowa "Borowiacy" działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Następnym punktem spotkania była biesiada przy muzyce.

Wójt Gminy Borowa, składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Gminnego Dnia Seniora. Dziękuje za serdeczną i miłą atmosferę. Wszystkim Seniorom życzy zdrowia, miłości bliskich, szacunku oraz wielu lat życia z poczuciem satysfakcji i spełnienia. Zawsze bądźcie młodzi duchem, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą.