Po raz pierwszy w historii został zorganizowany przez „LKS Pławianka Orłów” - Festyn Rodzinno–Sportowy. Poprzez zabawę i sportową rywalizację „LKS Pławianka Orłów” dąży do integracji zarówno młodszych jak i starszych, nie tylko kibiców, ale również wszystkich którzy cenią sobie mile spędzony czas podczas weekendu przy ciekawym programie.

Niedzielne południe rozpoczęło się od meczu piłki nożnej. Swój czas na pokazanie sportowych, czysto piłkarskich umiejętności miał zespół „LKS Pławianka Orłów” oraz zawodnicy i kibice dawnej drużyny Orłowa.

Kolejna część programu stała pod znakiem rozgrywek w piłce siatkowej. Do turnieju stanęło osiem drużyny walcząc o okazałe puchary. Warto zaznaczyć iż, mecze cieszyły się sporym zainteresowaniem.  Zawodnicy każdej drużyny walczyli o piłkę z wielkim poświęceniem, jednakże nie zapominali o duchu Fair Play oraz o tym, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa nad czym czuwali sędziowie. Wyniki rozgrywek:

I miejsce –  drużyna „Galaxia” z Czermina
II miejsce – drużyna  „Pławianka”
III miejsce – drużyna „Borowa”
IV miejsce – drużyna „ KGW Orłów”

W międzyczasie dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Sporym, o ile nie największym zainteresowaniem cieszyły się „dmuchane zamki”. Po roześmianych buziach wszystkich dzieci było widać, że atrakcje były niesamowite, szczególnie, że zabawa mogła trwać do woli o co postarali się hojni sponsorzy.

Nie można zapomnieć, że swój programowy pokaz zaprezentowali strażacy z OSP Borowa, który przyciągnął niemal wszystkie osoby będące na festynie. Najmłodsi uczestnicy mogli zasiąść za kierownicą samochodu Straży Pożarnej i poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Każda z przybyłych osób mogła pobiesiadować ze znajomymi przy przygotowanych stołach, przy kiełbasce z grilla i napojach serwowanych przez urocze panie z KGW Orłów.
Bez wątpienia tegoroczny festyn organizowany przez „LKS Pławianka Orłów” można uznać za udany, a wszystko to dzięki licznie przybyłym gościom.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom i mamy nadzieję że za rok spotkamy się na drugiej edycji Festynu Rodzinno–Sportowego w Orłowie!