Dni Gminy Borowa  zorganizowane przez Wójta Gminy Borowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borowej dzięki bogatemu programowi upłynęły pod znakiem dobrej zabawy. Organizowana impreza jest największym festynem w naszej gminie.
Tradycyjnie obchody Dni Gminy Borowa rozpoczęły się w pierwszą niedzielę sierpnia (04.08.2019 r.) o godzinie 10.00 - mszą św. w intencji ofiar bombardowania i poległych mieszkańców Borowej w czasie II wojny światowej. Mszę odprawił oraz homilię wygłosił ksiądz prałat Józef Mróz. Po mszy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Ofiar Bombardowania Borowej. Pod pomnikiem została odmówiona modlitwa za poległych mieszkańców oraz złożono wieńce. Minutą ciszy w asyście syren alarmowych oddano hołd wszystkim poległym bohaterom.
W swoim okolicznościowym wystąpieniu Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski przypomniał tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat oraz wyraził nadzieję, że następne pokolenia nie dopuszczą w przyszłości do zapomnienia o bohaterach tamtych dni.
Część rekreacyjno-rozrywkowa odbyła się na borowskim stadionie, gdzie czekało wiele atrakcji dla mieszkańców gminy. O godzinie 12.00 rozpoczęły się mecze półfinałowe o Puchar Wójta Gminy Borowa. Warto zaznaczyć, iż eliminacje tego turnieju piłkarskiego odbyły się już 21 lipca 2019 r. Ogromne emocje drużynom zapewniła gorąco kibicująca publiczność. Po ciężkiej walce, prowadzonej w duchu fair play rywalizacji zwyciężyła drużyna z miejscowości Wola Pławska zdobywając tym samym puchar po raz trzeci z rzędu.
Jedną z atrakcji był pokaz lotu samolotu PZL Dromader z PZL-Mielec. Jest to samolot rolniczy w układzie dolnopłata z silnikiem tłokowym. O podniebne atrakcję zadbali również Janusz Kuzara – pilot ultralekkiego samolotu „Jerzyk” oraz Leszek Wójcicki – pilot motolotni z Góreckiego Stowarzyszenia Lotniczego im. Jana Wnęka.
Animatorzy Wyspy Przygód z Mielca zaprosili do wspólnej zabawy wszystkie dzieci, na które czekało moc zabaw, konkursów i niespodzianek. Kolejną niedzielną atrakcją był występ zespołu New Mark działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Zespół zaprezentował utwory, którymi zyskał uznanie jury na Festiwalu Marianny Gawlik w Szczucinie oraz kompozycje przygotowane specjalnie na Dni Gminy.  
Następnym punktem na muzycznej drodze był przystanek z zespołem Bies-Band z Przemyśla, który zaprezentował podróż po Szwecji z przebojami wiecznie żywej muzyki zespołu Abba i po bezdrożach prerii w rytmach country.  Nie zabrakło także polskich utworów.
Mnóstwo energii i ruchu przy muzyce pod kierownictwem Katarzyny Stachury zaprezentowały panie (i panowie!) z naszej gminy pokazem zumby. Było niesamowicie! Wspaniała atmosfera uczestników, ich uśmiech oraz muzyka i dynamiczny taniec dodały uroku pokazowi.
W dalszej kolejności przed publicznością wystąpił Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki. Jest to zespół intrygującego połączenia młodzieżowego wigoru z ludowym brzmieniem. Ta ciekawa mieszanka zdobywa coraz większe uznanie odbiorców.
Wspólna zabawa zakończyła się tańcami pod gwiazdami z zespołem Braders, który energicznymi kompozycjami muzycznymi rozgrzał publiczność, wprowadzając wszystkich w pozytywny nastrój.
Z okazji 85 rocznicy utworzenia Gminy Borowa można było podziwiać wystawę zdjęć Wspomnień czar  ukazującą naszą gminę w dawnych czasach.
Ponadto na Dniach Gminy Borowa zaprezentowane zostały stoiska wystawiennicze, dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, zjeść darmowe lody, a także skorzystać z strefy extreme zorganizowanej przez partnera imprezy Kolorado Funpark.
Swoje stoisko wystawiennicze zaprezentowało KGW z Glin Małych. Na stoisku znalazły się m.in.: pyszne drożdżówki i wypieki, domowe przetwory, sery, broziaki, bigos, smalczyk i wiele innych pyszności cieszących podniebienia wszystkich przybyłych.
Organizatorzy w imieniu własnym, jak również w imieniu mieszkańców Gminy Borowa składają szczególne podziękowania sponsorom - za dobre serce i wsparcie organizacji imprezy Dni Gminy Borowa.
Dziękujemy mieszkańcom i gościom za obecność.
Do zobaczenia za rok!